Sukces w Konkursie

Z ŻYCIA SZKOŁY

Limeryk? Czemu nie! – sukces uczniów  naszej szkoły w konkursie poetyckim „Lubliniec w limerykach”

W bieżącym roku szkolnym odbyła się  I edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Lubliniec w limerykach”. W gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

I miejsce Bianka Schabowska 5f

II miejsce Julia Schabowska 6c

III miejsce Nadina Kompałka 6c

Wyróżnienie Mateusz Radzioch 6c

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu trzech limeryków, które wpisywałyby się w tematykę „Małej Ojczyzny”. Przysłane na konkurs wiersze odzwierciedlają urok miasta. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta
 Joachim Smyła.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

„Dzieci Bajki Piszą” – literacki sukces Bianki Schabowskiej

Bianka Schabowska, uczennica klasy 5f, zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim „Dzieci Bajki Piszą” za opowiastkę „Niebieskie, które chciało być czerwone”.

Konkurs ogłoszony został przez Bajotekę na Facebooku. Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego budzik i łyżeczka nie są konieczne do życia, posłuchajcie bajki Bianki na fanpage’u facebookowym Bajoteki.

Gratulujemy Biance i życzymy wielu następnych sukcesów literackich!