Z ŻYCIA SZKOŁY

NARODOWE CZYTANIE 2020

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Jest to akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Została zainicjowana wspólną lekturą Pan Tadeusz Adama Mickiewicza. W tym roku obchodziliśmy IX edycję Narodowego Czytania. Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Balladynę” Juliusza Słowackiego.
    5 września, w sobotę, na tarasie przy Lubitece, Bulwar Europejski, w akcji tej wzięły udział uczennice klasy V b i VIII b naszej szkoły. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości.
   Narodowe Czytanie było okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz uwrażliwiania na piękno języka polskiego. Każda taka inicjatywa ma ogromne znaczenie w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia.
A. Lach