Samorząd uczniowski - szkoła_podstawowa_nr_1

ZASTĘPCA:
Hanna Polewczyk - kl. 7b

Pozostali uczniowie należący do SU: Lena Błażusiak, Hanna Weisser, Oskar Marek
POCZET SZTANDAROWY: Milena Cebulska, Wiktoria Dębska, Emilia Chyra, Oliwia Piskorz, Paulina Kokot, Oliwia Dobrzańska, Szymon Rarata, Oliwer Bazan, Mateusz Koloch.
OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU:
Aleksandra Sobolewska
Sylwia Smela
Edyta Marek
OGÓLNE CELE DO REALIZACJI:
· tworzenie warunków do rozwoju samodzielności i samorządności uczniów poprzez wyrabianie odpowiedzialności za podjęte działania
·  wychowanie w poczuciu patriotyzmu
·  budowanie pozytywnego i sprzyjającego uczeniu się klimatu w szkole
·  budowanie poczucia odpowiedzialności, szacunku i tolerancji
·  dbanie o mienie szkolne i dobre imię szkoły
·  bezpieczeństwo w szkole i poza szkołą
·  tworzenie warunków indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych

Chcesz mieć wpływ na rozwój naszej szkoły, masz ciekawe pomysły i łatwo się angażujesz? -zapraszamy Cię do współpracy!

DZIAŁANIA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020:

Dnia 24 maja bieżącego roku uczniowie SP1 mieli możliwość oddania głosu na wybranego przez siebie kandydata na przewodniczącego szkoły. Wybory poprzedziła kampania wyborcza polegająca na przedstawieniu się pięciu kandydatów za pomocą plakatów oraz wystąpienia podczas apelu i zaprezentowania swoich postulatów wyborczych. W piątek uczniowie klas 4-8 udali się do lokalu wyborczego, który mieścił się w bibliotece naszej szkoły. Zastali w nim autentyczną urnę do głosowania wypożyczoną z lublinieckiego Urzędu Miasta, co było możliwe dzięki podjęciu współpracy z p.Tomaszem Doruchowskim dyr. Częstochowskiej delegatury KBW oraz p. Marcinem Ślezioną pracownikiem Urzędu Miejskiego. Młodych wyborców przywitała komisja wyborcza składająca się z obecnych członków samorządu uczniowskiego, którzy rozdali uczniom karty do głosowania i stali na straży prawidłowego przebiegu wyborów. Szkolna biblioteka została w pełni przygotowana do potrzeb wyborców, którzy mogli korzystać ze stanowisk do głosowania. Następnie podczas Nocy Wyborczej Samorządu Uczniowskiego komisyjnie podliczono głosy. Przewodniczącą Szkoły ogłoszono Wiktorię Adamczyk, a funkcję Wiceprzewodniczącej sprawować będzie Hanna Polewczyk. Wszyscy kandydaci startujący w wyborach będą stanowić nowy samorząd uczniowski od przyszłego roku szkolnego. Niniejsze wydarzenia miały na celu rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich uczniów oraz uświadamianie znaczenia udziału w demokratycznych wyborach.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom wyborów!
Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunkami Małgorzatą Budzyńską-Surmą i Aleksandrą Sobolewską

23 września w Lubitece wybrana grupa uczniów klas VII i VIII wzięła udział w Spotkaniu z Debatą, które realizowane jest w ramach społecznego projektu "Rozmawiamy Bez Granic" realizowanego z pomocą Akademii Liderów Fundacji Św. Mikołaja i ma na celu szerzenie idei rozmowy, dyskusji, rozmowy oraz łączeniu pokoleń. Dziękujemy bardzo za zaproszenie na tak ciekawe wydarzenie :-)
    25 września przewodnicząca szkoły Wiktoria poprowadziła Akademię z okazji ślubowania najmłodszych dzieci w naszej szkole na prawowitych uczniów klas I. Milena, Wiktoria oraz Oliwer z kl. 7A odpowiedzialni byli za poczet sztandarowy podczas tej ważnej uroczystości szkolnej.
    2 października z okazji niedawno obchodzonego Dnia Chłopaka SU wraz z opiekunkami zorganizował pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę dla klas IV - VIII. Pieniądze zarobione za wstęp oraz sprzedaż upieczonych przez uczniów z SU babeczek i napojów zostaną przeznaczone na zakup karmy dla bezdomnych zwierząt. DJ Daniel sprawił, że zabawa była udana i już szykujemy się do kolejnej Andrzejkowej imprezy.
    W piątek 4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu oraz Światowy Dzień Zwierząt. SU sprzedawał babeczki dla uczniów klas I - III (zwiększając tym samym zebraną kwotę pieniędzy na zakup karmy dla bezdomnych zwierząt) oraz za powiedzenie wierszyka lub zaśpiewanie piosenki malowaliśmy dzieciom wesołe buzki :-) Ponadto szkoła została oblepiona plakatami z różnymi hasłami wywołującymi uśmiech na buziach naszych uczniów :-)
   Ponadto 4 pazdziernika kolejna grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w 2 ciekawym spotkaniu w ramach projektu "Rozmawiamy Bez Granic".
REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
REGULAMIN DYSKOTEK SZKOLNYCH
REGULAMIN DYŻURÓW KLAS SZÓSTYCH
Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu ul. Sądowa 9, 42-700 Lubliniec, tel. 343511411