Samorząd uczniowski - szkoła_podstawowa_nr_1

ZASTĘPCA:
Hanna Polewczyk - kl. 7b

Pozostali uczniowie należący do SU: Lena Błażusiak, Hanna Weisser, Oskar Marek
POCZET SZTANDAROWY: Milena Cebulska, Wiktoria Dębska, Emilia Chyra, Oliwia Piskorz, Paulina Kokot, Oliwia Dobrzańska, Cezary Smołka, Oliwer Bazan, Mateusz Koloch.
OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU:
Aleksandra Sobolewska
Sylwia Smela
Edyta Marek
OGÓLNE CELE DO REALIZACJI:
· tworzenie warunków do rozwoju samodzielności i samorządności uczniów poprzez wyrabianie odpowiedzialności za podjęte działania
·  wychowanie w poczuciu patriotyzmu
·  budowanie pozytywnego i sprzyjającego uczeniu się klimatu w szkole
·  budowanie poczucia odpowiedzialności, szacunku i tolerancji
·  dbanie o mienie szkolne i dobre imię szkoły
·  bezpieczeństwo w szkole i poza szkołą
·  tworzenie warunków indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych

Chcesz mieć wpływ na rozwój naszej szkoły, masz ciekawe pomysły i łatwo się angażujesz? -zapraszamy Cię do współpracy!

DZIAŁANIA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020:

Sukces naszego Samorządu Uczniowskiego!!!
   29 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublińcu odbyło się XIV Powiatowe Forum Samorządów Uczniowskich. Grupa 6 uczniów naszego SU zmierzyła się z innymi uczniami z powiatu w kilku kategoriach: rozwiązywania krzyżówek, sudoku oraz zwodów z piłką. Ponadto przygotowali do napisanego przez siebie scenariusza scenę "Zamień komórkę na szarą" przedstawiającą zagrożenia jakie czekają na dzieci nadużywające telefonów komórkowych. Mogli zaprezentować też prezentację na temat działalności SU w naszej szkole. Ostatecznie ich wysiłek włożony w przygotowania został doceniony i zajęli I miejsce.
GRATULUJEMY!!!
    27.11.2019 młodzież z klas IV - VIII bawiła się na Andrzejkowej dyskotece szkolnej. Była niesamowita zabawa oraz nagrody dla najlepiej przebranych uczniów. Dziękujemy panu Danielowi za oprawę muzyczną imprezy i już teraz do zobaczenia na kolejnej Walentynkowej dyskotece.
  20.11.2019 Hania i Oliwia wzięły udział w spotkaniu Młodzieżowej Pracowni Kultury organizowanej przez MDK w Lublińcu, aby poznać tajniki przygotowywania różnych wydarzeń oraz mieć wpływ na repertuar zajęć proponowanych lublinieckiej młodzieży.
  W dniu 11 listopada przedstawiciele SU naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbywały się na Cmentarzu Wojskowym.
  W końcu za zebrane pieniądze przez poprzedni oraz obecny SU zakupione zostały rzeczy dla potrzebujących zwierząt. Do OTOZ ANIMALS trafiła mokra karma dla psów z przytuliska w Lublińcu, dla kociaków będących pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym Kotom "Felis" w Lublińcu dostarczyliśmy żwirek, mokre chusteczki, podkłady oraz mokrą karmę. Nasi uczniowie nie zapomnieli też o najmniejszych zwierzakach podarowując lublinieckiemu Okienku Życia dla Królików i Gryzoni środki do dezynfekcji, papierowe ręczniki oraz sianko i suszone warzywa. Akcję uważamy za udaną :-)
   6 listopada Kamil, Julka i Monika - w poczcie sztandarowym - wraz z Przewodniczącą szkoły - Wiktorią - wspomogli uczniów w zorganizowaniu uroczystego apelu z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
   5 listopada w MDK-u przedstawiciele SU wraz z opiekunem wzięli udział w podsumowaniu projektu "Rozmawiamy bez Granic". Dziękujemy organizatorom za możliwość bycia częścią tak interesującego projektu :-)
   Ponadto 4 pazdziernika kolejna grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w 2 ciekawym spotkaniu w ramach projektu "Rozmawiamy Bez Granic".
    W piątek 4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu oraz Światowy Dzień Zwierząt. SU sprzedawał babeczki dla uczniów klas I - III (zwiększając tym samym zebraną kwotę pieniędzy na zakup karmy dla bezdomnych zwierząt) oraz za powiedzenie wierszyka lub zaśpiewanie piosenki malowaliśmy dzieciom wesołe buzki :-) Ponadto szkoła została oblepiona plakatami z różnymi hasłami wywołującymi uśmiech na buziach naszych uczniów :-)
    2 października z okazji niedawno obchodzonego Dnia Chłopaka SU wraz z opiekunkami zorganizował pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę dla klas IV - VIII. Pieniądze zarobione za wstęp oraz sprzedaż upieczonych przez uczniów z SU babeczek i napojów zostaną przeznaczone na zakup karmy dla bezdomnych zwierząt. DJ Daniel sprawił, że zabawa była udana i już szykujemy się do kolejnej Andrzejkowej imprezy.
    25 września przewodnicząca szkoły Wiktoria poprowadziła Akademię z okazji ślubowania najmłodszych dzieci w naszej szkole na prawowitych uczniów klas I. Milena, Wiktoria oraz Oliwer z kl. 7A odpowiedzialni byli za poczet sztandarowy podczas tej ważnej uroczystości szkolnej.
      23 września w Lubitece wybrana grupa uczniów klas VII i VIII wzięła udział w Spotkaniu z Debatą, które realizowane jest w ramach społecznego projektu "Rozmawiamy Bez Granic" realizowanego z pomocą Akademii Liderów Fundacji Św. Mikołaja i ma na celu szerzenie idei rozmowy, dyskusji, rozmowy oraz łączeniu pokoleń. Dziękujemy bardzo za zaproszenie na tak ciekawe wydarzenie :-)
REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
REGULAMIN DYSKOTEK SZKOLNYCH
REGULAMIN DYŻURÓW KLAS SZÓSTYCH